Sap Business One Sdk ile Yeni Ekran Tasarımı

ekleyen Özer AYDIN

Sap Business One Sdk ile var olan sap ekranlarını kullanmanın dışında kendimize özel ekranlar da tasarlayıp kendi yazdığımız .net kodlarını çalıştırabiliriz, tabi yaptığımız bu tasarım sdk nn bize sunduğu özellikller çerçevesinde olacaktır.

Adım adım ilerleyerek ilk ekranımızı yapalım ve sap business one erp programı üzerinde çalışasını görelim.

1-İlk olarak yapmamız gereken kurulumların yapıldığından emin olmamız gerekmektedir, Kurulumlar ile ilgili yazımızı buradan ilerleyen zamanlarda bulabileceksiniz

2-Visual Studio ekranını açtıktan sonra noral bir .net projesi oluşturur gibi New Project ile ilerliyoruz

2-Soldaki menü ağacında geşlen Sap Business One bölümünü seçtikten sonra Sap Business One Add-On Project ile temel kodları oluşturulmuş sapb1 projesi oluşturmuş oluyoruz.

3-Karşımıza aşağıdaki gibi form ve başlangıç için gerekli menü yapılandırması vs geliyor.

4-Sol sekmelerdeki toolbox aracılığı ile 1 adet bton ve edittext ekliyoruz

5-Gerekli düzenlemeleri ve isimlendirmeleri yaptıktan sonra formumuz aşağıdaki gibi görünecektir.

6-Normal şartlarda masa üstü uygulamaların da bulunan buton eventleri sapb1 sdk içinde geçerlidir, Butona çift tıklarak click eventinin içerisine istediğimiz kodları artık yazabiliriz. Şu an için bizim programımız butona her tıklamada text in değerini 1 arttırıyor, ayrıca boş ise integer dönüştürme işleminde hata verme ihtimaline karşı sıfırdan başlatıyoruz.

7-Kodları yazıp formumuzu düzenledik, artık projeyi F5 ile çalıştırdığımızda sap ekranında yeni bir menü geldiğini göreceğiz, menünü altında bizim eklediğimiz form linki bulunmaktadır, tıkladığımızda yapmış olduğumuz ekranımız açılır. Bu arada sap sistemi giriş yaptığımızdan emin olmamız gerekiyor yoksa projeyi çalıştırınca hata alırız.

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi