Sap Business One Sdk, Menüye Form Bağlantısı Ekleme

ekleyen Özer AYDIN

Sap Ekranındaki ana menüde bütün gerekli olan sap sistem formlarına ulaşabilmekteyiz, bizde aynı şekilde yaptığımız yeni formların da bu menüde görüntülenmesi isteyebiliriz. Bunun için Sap Business One Sdk ile yeni bir form ekleyip aynı zamanda bu formumuzu menü ye ekleyeceğiz.

1-Proemiz üzerindeyken sağ tık ile yeni form ekliyoruz. Add->New Item

2-Genel pencerede Sap Business One menüsü altındaki yeni form ekleme çeşitleri görüntülenmektedir, Şimdilik diğerlerini daha sonra incelemek üzere pas geçip Sap Business One User Form seçeneğini seçiyoruz.

3-Yeni formumuz eklendi, şimdi bu formu menüye eklememiz gerekli, menü ile işlemler için sap pojesi oluşturduğumuzda bize gelen menu.cs içerisindeki kodlarda değişiklik yapıyoruz. Kod eklediğimiz yerleri mavi ile işaretledik.

4-Projeyi çalıştırdığımız da menü ağacında Form2 adında bir menü daha geldiğini gördük, ona tıklayarak yeni eklenen form2 için çalıştığını görebiliriz.

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi